Aadresstähised, tänavanimed, sildid tänavanimetustega, viidad ja majanumbrid, korterinumbrid, trepikojanumbrid.

Tavaliselt valmistame majanumbrid, tänavanimesildid valmistatakse korrosiooni- ja ilmastikukindlale komposiitmaterjalile. Veidi soodsam on tellida aadresstähised 5mm plastikust, kuid nende vastupidavus piirdub ka 2-3 aastaga olenevalt päikesest ja muudest ilmastiku tingimustest (plastik muutub ilmastiku toimel hapraks).

Märgised saab tellida kaitsekilega. Tänavanimetus kui ka maja numbrid saab tellida valgustpeegeldavast materjalist (helkur), et parandada nähtavust hämaras ja kehvades ilmastikuoludes. Märgise nurkades on augud kinnitamiseks.

aadresstähis

Aadresstähiste väljanägemist ning kasutatavaid värve reguleerib Tallinna Linnavalitsuse määrus, millega kinnitati Tallinna aadresstähiste määrus

Suuremate aadresstähiste kõrgus on 320mm (suurhoonestus, korruselamud) ja väiksem 180mm (väikeelamud)

Nimesildi maksimaalseks pikkkuseks võib sildi 320mm kõrguse puhul olla 1200mm ja sildi 180mm kõrguse puhul 900mm. Lühikese, kahe kuni nelja tähelise ja liigisõnakasutuseta nime puhul peavad tänavasildi pikkused olema 320mm kõrguse puhul 700mm ning 180mm kõrguse puhul 450mm. Suurema kõrgusega sildi puhul jäetakse vaba ruumi (raamjoone siseservast) 100mm ning väiksema kõrgusega sildi puhul 50mm. 

Hinnakiri siin.


*) PALUN TÄIDA KÕIK ALLOLEVAD VÄLJAD KORREKTSELT, SIIS SAAME TEIE KIRJA KÄTTE. 

email address:
Homepage:
URL:
Comment:

*:
Kõrgus*:
Materjal*:
*:
*:
*:
 

 


MAJANUMBER

Näiteks H180 aadresstähis (aadress+majanumber) üldpikkus kuni 1000mm.
Aadresstähis on kaetud kaitsekilega:

- alumiiniumkomposiitplaat 3mm HELKUR pinnaga 54.44+km
- alumiiniumkomposiitplaat 3mm mitte helkiva pinnaga  38,00+km
- valge plastik 5mm HELKUR pinnaga 34,50+km
- valge plastik 5mm mitte helkiva pinnaga 25,00+km

Täpne aadresstähisepikkus sõltub tänavanime ja numbri pikkusest.
Aadresstähise on eramajadel 180mm.
Suurematel korterelamutel ja büroohoonetel 320mm - küsi hinnapakkumist või saada tellimus ülalpool oleva päringuvormi kaudu.

Alumiiniumkomposiitplaat om kihiline plaat mis on pikaajaliselt vastupidav ilmastikule kuid ka löökidele. Valge plastik 5mm on vastupidav, kuid näiteks talvekülmaga võib muututa hapraks ning pikaajaline vastupidavus ei ole nii hea kui alumiiniumkomposiitplaadil.